Vidaus ir išorės dailylenčių naudojimas

23 Jun

Pastaruoju metu medžio dailylentės įgauna milžinišką paklausą. Tam įtakos turi ne tik sparčiai populiarėjantis skandinaviškas stilius, bet ir kainos, kurios prieinamos daugeliui. Dailylentės gali būti naudojamos itin plačiai, tačiau svarbiausia pasirinkti tinkamą medžiagą. Ką turime omenyje? Jei jau spėjote pasidomėti dailylenčių pasiūla, greičiausiai supratote, jog jos yra skirstomos į išores ir vidaus dailylentes. Regis, šioje vietoje viskas aiškų, ką ir kokiu atveju pasirinkti, tačiau kai kurie vartotojai drįsta eksperimentuoti. Galbūt tam įtakos turi noras sutaupyti, mat vidaus dailylentės neretai yra pigesnės. Tiesa tam yra priežastis ir labai svarbi. Taigi, kokie pagrindiniai skirtumai? Ar galima vidaus dailylentes pritaikyti lauko darbuose? Apie visa tai ir dar daugiau atsakymų į visus jums rūpimus klausimus.

Vienas iš pagrindinių aspektų, kuo skiriasi vidaus ir isores dailylentes – jų paruošimas. Pastarosios yra ruošiamos tam, jog atlaikytų įvairius aplinkos poveikius, tokius kaip temperatūrų svyravimai, drėgmė ir t.t. Šis rezultatas gali būti pasiekiamas tik tada, kai naudojama mediena yra tinkamai impregnuojama, džiovinama ir dažoma specialiai lauko sąlygoms tinkamais dažais. Labai svarbu paminėti, jog tinkamai dažyti medieną galima tik pramoniniu būdu, mat vienas iš svarbesnių etapų yra džiovinimas, kuris gali būti atliekamas tik specialiomis sąlygomis su reikalinga technika. Tuo tarpu vidaus dailylentes ruošiamos paprasčiau, tad natūraliai mažėja ir jų lentynos kaina. Taip pat galima paminėti ir tai, jog vidaus darbams skirtos dailylentės gali būti plonesnės, kad turi taip pat daug įtakos kainai, kurią moka vartotojas. Žinant tai, galima drąsiai teigti, jog tik isores dailylentes atitinka keliamus kokybės standartus lauko darbams ir vidaus patalpoms skirtų dailylenčių naudojimas yra labai klaidingas pasirinkimas. Jei manote, jog tokiu būdu sutaupysite, labai klystate. Tiesa ta, jog jau po pirmojo sezono pamatysite atsiradusius defektus, kurių pašalinti negalėsite, Vienintelis sprendimas tokioje situacijoje bus visų dailylenčių nuėmimas ir keitimas specialiomis, skirtomis lauko darbams. Taigi, jei nenorite mokėti du kartus ir švaistyti laiko veltui, rinkitės tik tai, ką rekomenduoja specialistai ir gamintojai.

Jei svajojate apie dailylentėmis puoštą namo fasadą, tačiau jums pasiūlyta kaina yra per aukšta, yra galimybė atrasti kompromisą. Šiais laikais labai populiaru naudoti kelias skirtingas fasado dangas ir tai yra tinkamiausias pasirinkimas. Dalį namo denkite dailylentėmis, o kitą – tinkuokite ir dažykite pasirinkta spalva. Tai pasirinkimas, kuris bus finansiškai patrauklesnis ir tuo pačiu padės įgyvendinti viziją su mediniu namo fasadu. Visada yra būdas sutaupyti ir neprarasti nei kokybės nei savo idėjų. Svarbiausia kompromiso ieškoti ten, kur nėra atsisakoma kokybės, m,at priešingu atveju ateityje susidursite su milžiniškomis problemomis, kurių šalinimas atsieis gerokai daugiau nei galėjote tikėtis.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *