Saulės kolektoriai/šildymo sistemos

18 Oct

Saulės kolektoriai iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip gana nemaža investicija, tad žmonės neretai ima mąstyti, ar verta juos įsirengti savo namuose. Tačiau saulės kolektorius – investicija, kuri sugrįžta su kaupu.

Pirmiausia, sumontavę saulės kolektorius gaunate prieigą prie nemokamo energijos šaltinio – saulės. Net jei ir diena nėra labai saulėta, jūsų namo stogas – mat ten dažniausiai tvirtinami saulės kolektoriai – vis vien dirba jums ir šildo vandenį bei gamina elektros energiją. Kitaip tariant, saulės kolektoriai – tai įmoka į priekį, kuris atsipirks per artimiausius penkerius metus nereikalaudama papildomų investicijų. Tinkamai sumontuoti kolektoriai tereikalauja minimalios priežiūros, o tarnauja gerokai ilgiau nei atsipirkimo laikotarpis. Taigi, jau po kelerių metų jūsų saulės kolektoriai atidirbs už save ir ims dirbti „į pliusą.“

Būtent čia glūdi didžiausias saulės kolektorių išskirtinumas. Įsigiję, tarkim, katilą, jūs mokėsite ne tik už patį katilą, bet ir už kurą, kuriuo reikės jį kūrenti, todėl jo atsipirkimo laikas visada bus žymiai ilgesnis nei alternatyvią saulės energiją gaminančių saulės kolektorių. Saulės kolektoriai leidžia pasitelkti tai, ką mums duoda pati gamta, kad užtikrintume savo poreikius. Šildymo sistemos, į kurias integruoti saulės kolektoriai, ne tik pinigus šildymui, bet ir mažina rūpesčių naštą.

Daugelyje namų ūkių būtent vandens pašildymas sudaro visą šilumos energijos sąskaitą. Saulės kolektorius užtikrina nuo 50 iki 70% metinių karšto vandens poreikių ir tokiu būdu ženkliai sumažina karšto vandens kaštus. Perteklinė energija, susidaranti naudojant saulės kolektorius, gali būti nukreipta pastatų apšildymui ir taip sumažinti šildymo kaštus dar 35%. Taigi, saulės kolektorius – puikus būdas padidinti šildymo sistemos efektyvumą.

Saulės kolektorių teikiama nauda nėra prieinama vien tik privačių gyvenamųjų namų savininkams. Saulės kolektoriai gali būti įrengti bet kokiame name, net ir dideliame daugiabutyje. Tokiu atveju, montuojami didesni saulės kolektoriai ar daugiau jų, priklausomai nuo poreikių. Saulės kolektoriai dažniausiai gali būti derinami su jau veikiančia šildymo sistema ir tapti puikiu būdu ženkliai sumažinti šildymo sąskaitas.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *