Reduktoriai

28 Nov

Nuolatos tobulėjanti technika ir jos raida, pasiekė šiuos laikus ir džiugina žmogų. Be žmogaus tai nebūtų buvę įmanoma. Juk jis pradėjo kurti ir išrasti įvairius daiktus. Be esamų išradimų ir technologijų sunku būtų įsivaizduoti dabartinį gyvenimą. Dauguma iš mūsų, be viso to ką turime, būtume lyg be rankų, – kompiuterių, elektronikos, televizijos, mobiliojo telefono ir t.t. Kalbėti galima ne tik apie šiuos dalykus, galima kaip pavyzdį paimti pramonę, transportą, – viskas funkcionuoja tik technikos pagalba. Technika yra labai daug aprėpiantis žodis, tai įvairūs mechanizmai, prietaisai ir t.t. Pačią techniką sudaro taip pat technika, kur yra įvairių mechanizmų ir kitų dalių kaip reduktoriai, kompresoriai, elektros varikliai ir pan.

Reduktorių svarba technikoje yra didelė. Jie yra plačiai naudojami oro balionuose, įvairiuose konvejeriuose, statybų metu naudojamose skiedinio maišyklėse, transporto priemonėse, siekiant didesnio ratų sukimo momento ir t.t. Kaip ir kiti mechanizmai, taip ir reduktoriai būna skirtingi, – lygiagrečių velenų, kūginiai, sliekiniai, planetiniai, cilindrinių krumpliaračių, variatorinai. Jų tvirtinimas taip pat galimas ne vieno tipo, o flanšinis, ant veleno, kombinuotas, padinis. Jų būna įvairių dydžių ir galingumų bei kitų skirtingų mechaninių savybių. Dauguma visur taip gausiai naudojama technika būtų neįsivaizduojama be reduktorių. Juk visa ką turime, susideda iš daugybės skirtingų dalykų, kurie duoda galutinį rezultatą.

Visgi, galima daug kalbėti apie visas technologijas ir išradimus, tačiau niekas neveiktų be vieno paprasto elemento – elektros. Kuomet Eidsonas išrado elektros lemputę, pasaulyje įvyko didelis perversmas, nes atsirado elektros energiją varomi prietaisai, kurių dėka žmogaus kasdienybė tapo lengvesnė, o pramonė pradėjo sparčiai kilti. Kaip pramonėje, taip pat ir buityje apstu įvairiausių elektros energiją vartojančių įrengimų. Jie yra neatsiejama kiekvieno iš mūsų dalis. Tai įvairūs šviestuvai, akumuliatoriai, saugikliai ir daugelis kitų. Elektros prekės yra itin paklausios – natūralu, viskas pagrįsta technologijomis. Visuomet skubame pirkti naujos elektros lemputės, kuomet perdega senoji, įsigyti naujos rozetės ar jungiklio, kuomet darome remontą ir t.t. Elektros prekėse galima rasti platų asortimentą elektronikos komponentų, elektros prietaisų dalių ir daugelį kitų dalykų susijusių su elektra. Kaip „sugenda“ žmogaus sveikata, lygiai taip pat  genda ir technika. Juk nieko nėra amžino, tačiau tvarkyti, keisti ir „gydyti“ reikia ne tik save. Prižiūrimas daiktas tarnauja ilgiau. Visi puikiai tą žino, todėl šios taisyklės laikosi dauguma iš mūsų.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *