Praktiniai patarimai kraustantis

8 Feb

Keičiant gyvenamąją vietą, labai svarbus žmogaus nusiteikimas. Kuo jis liks ramesnis ir maksimaliai susikaupęs, tuo sklandžiau ir greičiau vyks kraustymosi procesas. Kraustymosi darbų atidėlioti negalima. Kuo anksčiau pradėsite apie tai galvoti, tuo greičiau įgyvendinsite savo tikslą.

Pirmiausiai peržvelkite visą savo turtą, dokumentus supakuokite ir atidėkite atskirai nuo visų kitų daiktų. Daiktų pakavimui naudokite tinkamo dydžio pakavimo medžiagas ir dėžes, kad kraustymosi metu nė vienas daiktas nenukentėtų ir saugiai būtų nugabentas į naująją gyvenamąją vietą. Kruopščiai supakavę daiktus, dėžes pažymėkite ir išstumdykite prie sienų, palikdami kuo platesnę laisvą erdvę vaikščiojimui. Jums bus naudingos perkraustymo paslaugos Vilniuje ar kituose miestuose, todėl paliktos erdvės garantuos, jog atvykę profesionalūs kraustytojai greitai ir sklandžiai suneš daiktus į specialias kraustymui pritaikytas transporto priemones.

Jei ruošiatės įsikelti į iš dalies įrengtą būstą, visos patalpos jau turi būti nutinkuotos ir nuglaistytos, kad vėliau išvengtumėte „šlapių“ ir dulkėtų darbų.

Keraminės plytelės klojamos, pradedant sveikų plytelių eile nuo patalpos viršaus iki apačios., paliekant paskutinę sienos eilę. Tada paklojamos grindys, ir po to užbaigiamos sienos. Tokiu būdu tarpai tarp plutelių atrodo gražiausiai, o klojant sienas nereikia saugotis nukritusių klijų.

Dažant kambarius, pirmiausiai nudažomos lubos ir apie 3 – 5 cm sienų. Sienos dažomos tokia tvarka: pirmiausiai švieisūs dažai, paskui – tamsūs. Sienų ir lubų dažų riba daroma ne ties pačia sandūra, o ant sienų šiek tiek žemiau 1 – 4 cm nuo lubų. Jei patalpa maža ir aukšta, tuomet lubų dažais galima nudažyti ir platesnę sienos juostelė 15 – 20 cm, – patalpa atrodys erdvesnė.

Dėl grindų dangos paklojimo dažytojai ir grindų klojėjai smarkiai nesutaria – tiek vieni, tiek kiti nori būti paskutiniai. Jei numatyta kloti parketą ar medines grindis, kurias po to reiks šlifuoti, geriau tai daryti prieš patalpos dažymą, nes šllifuojant nusės daug dulkių. O suneriamų parketlenčių, laminato, linoleumo grindis geriausiai pakloti nudažius lubas. Sienas dažyti vaikštant ant cemento – irgi nepatogu: nuo jo taip pat kyla dulkės. Gal tik kiliminę dangą verta kloti pabaigus dažymo darbus, nes ir mažyčio dažų lašelio išvalymas iš kilimonės dangos sukelia nemažų problemų.

Pervežant ir iškraunant daiktus į naują gyvenamąją vietą, Jums pasitarnaus perkraustymas Vilniuje ir kitur, nes perkraustymo darbus atliekančios įmonės teikia ir krovimo paslaugas. Visi Jūsų daiktai iš vienos vietos į kitą bus nugabenti ir pernešti saugiai ir greitai.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *