Mokesčių gražinimas – kaip tai veikia ir kaip pasinaudoti pasiūlymu?

7 Dec

Atsivėrus Europos sienoms, plūstelėjo emigrantų banga. Žmonės ėmė vykti į užsienio valstybes, ieškodami geresnių darbo bei gyvenimo sąlygų. Juos viliojo socialinės garantijos galimybė užsidirbti, o galbūt net ir įsikurti, tačiau ne kiekviena istorija baigėsi taip. Dažnas lietuvis, į užsienį vyksta tik užsidirbti, na o vėliau grįžęs į gimtinę už tuos pinigus gali įsigyti būstą ar kitą didesnių investicijų reikalaujantį pirkinį. Visgi, vykimas į užsienį uždarbiauti nėra toks paprastas, na o norėdami gauti maksimalią naudą turite turėti tam tikros informacijos. Mokesciu grazinimas yra vienas iš aktualiausių klausimų, tačiau ne visi išvykę asmenys su juo susitvarko patys. Tam kliudo tiek teisinių aspektų neišmanymas, tiek kalbos barjeras, tačiau galime pasidžiaugti, jog jau veikia įmonės, kurios gali tuo pasirūpinti už jus. Tiesa, ne visi emigrantai žino, jog sumokėtus kitai valstybei mokesčius jie gali susigrąžinti. Tai pakankamai didelės pinigų sumos, tad jei tuo nepasidomėsite – prarasite tikrai daug. Taigi, mes jums paaiškinsime, už ką galite susigrąžinti mokesčius, kokiais atvejais tai yra taikoma, bei kur geriausia kreiptis, norint gauti geriausius rezultatus. Tad apie viską nuo pradžių.

Pradėkime nuo to, jog kiekvienas dirbantis asmuo moka valstybei mokesčius. Jei dirbate užsienyje, jūs sumokate kitai valstybei. Mokesčių dydis gali priklausyti nuo įvairių aspektų, na o vienas iš jų – darbo terminas. Pradėdami dirbti jūs mokate didesnį procentą mokesčių nuo savo atlyginimo vien dėl to, jog nėra tiksliai aišku, kiek laiko dirbsite tame darbe. Jei išdirbate ilgiau, jūs turite galimybė susigrąžinti permokėtą mokesčių dalį, kuri per ilgesnį laikotarpį susidaro tikrai didelė. Dažniausiai žmonės mokesčius susigrąžina tada, kai grįžta į Lietuvą, na o papildomos pajamos yra visada laukiamos. Norėdami pasirūpinti, jog mokesciu grazinimas įvyktų ir jūs gautumėte sau priklausančius pinigus, turite kreiptis į atitinkamas institucijas, pildyti dokumentus bei dalyvauti pokalbiuose. Visa tai nėra taip paprasta vien dėl to, jog kalbėti bei aiškinti situaciją užsienio kalba yra labai sudėtinga. Šioje vietoje itin palankus pasirinkimas yra bendradarbiavimas su įmonėmis, kurios pasirūpina visomis detalėmis už jus. Taigi, kaip tai veikia?

Jūs galite kreiptis į šioje veiklos srityje dirbančias įmones. Mokesciu grazinimas yra viena iš jų siūlomų paslaugų. Šios įmonės veikia Tarp Lietuvos ir užsienio, tad dirbantys asmenys kalba Lietuviškai ir jūs nesusidursite su jokiais nesklandumais. Pridavę reikalingus dokumentus galėsite tiesiog ramiai laukti atsakymo, nes visu kitu apsirūpins atitinkami asmenys. Klausiate savęs, kiek tai gali kainuoti? Viskas priklauso nuo pasirinktos įmonės. Tai gali būti nedidelė fiksuota suma arba procentas nuo sugrąžinamos sumos. Jūs galite pasirinkti tai, aks jums priimtiniau. Svarstote ar verta už tai mokėti? Tikrai tai, nes jau geriau atgauti mažesnę sumą nei išvis pamiršti šiuos pinigus, kuriuos uždirbote taip sunkiai.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *