Konstrukcijų ugniaatsparinimas – maži sprendimai, dideli pokyčiai

19 Apr

Kalbėti apie nelaimes niekada nėra malonu, tačiau kartais gyvenime tai tiesiog neišvengiama. Ir visai nereikia būti šalia jų, esama ir kitų sričių, kai reikia stengtis apgalvoti kiekvieną galimą scenarijų, kuris gali pakrypti nenumatyta linkme. Gaisrai yra viena iš tų nelaimių, kurioms pasiruošti išties sudėtinga, na o užklupdami nelauktai, jie gali padaryti be galo daug žalos. Tai ne tik turto suniokojimas, tačiau net ir pastatų griūtys, kurios pasibaigia tragiškai. Visame pasaulyje įprasta statyti naujus pastatus tik laikantis pačių aukščiausių saugumo reikalavimų, na o konstrukciju ugniaatsparinimas yra vienas jų. Tai galimybė užbėgti įvykiams už akių ir išvengti didžiausių katastrofų. Juk nė vienas pastato vadovas ar net statybų organizatorius nenorėtų prisiimti atsakomybės, kodėl gaisro metu pastatas neatlaikė savo konstrukcijos ir subyrėjo, tiesa? Į tokius klausimus atsakyti išties sudėtinga, tad geriausia apsidrausti, padaryti viską, kas mūsų galioje, ir tikėtis geriausio. Žinoma, tam, kad priimtumėte sprendimą, jog būtų naudojami priesgaisriniai dazai, jums reikia žinoti kas tai per technologija ir kuo ji gali būti naudinga. Tai ir pabandysime paaiškinti.

Šie dažai nėra įprasti, kurie naudojami statybose. Tai pagal specialią technologiją pagaminti dažai, kurių paskirtis toli gražu ne spalva ar grožis. Taip pat, būtina pastebėti, jog jais dengiami ne pastatų fasadai ar kitos detalės, o pagrindinės metalinės konstrukcijos, kurios ir laiko visą pastato svorį. Greičiausiai ne kartą matėte statybų aikšteles, kai statant milžiniškus pastatus pradžioje atsiranda “metaliniai griaučiai”. Tai ir yra objekto pagrindas, kuris atsakingas už konstrukcijos ilgaamžiškumą. Žinoma, metalas nėra pati atspariausia medžiaga karščiui, tad šiuo atveju padengimas specialiais dažais yra geriausia, ką galima pasirinkti. Kaip tai veikia? Viskas išties paprasta. Dažai sukurti taip, jog esant tam tikrai temperatūrai jie pakeičia savo formą ir savybes. Jie ima plėstis ir tokiu būdu sukuria apsauginį sluoksnį tarp gaisro židinio ir metalo konstrukcijų. Tai neleidžia pastarosioms deformuotis ir gali būti išvengiamos didžiulės nelaimės. Reikia pripažinti, jog kartais gaisrų gesinimas nėra tokia greita procedūra kaip norėtųsi ir tik tokie apsaugos reikalavimai gali padėti išvengti katastrofų.

Jau seniai gyvename ne tuose laikuose, kai noras pastatyti pigiau ir parduoti už kaip įmanoma brangiau buvo daugelio tikslas. Šiandien saugumas yra išties svarbus reikalavimas, kurio laikosi visi. Pastatų savininkai puikiai supranta, kas yra jų atsakomybė ir jei reikia investuoti daugiau, jog būtų galima išvengti nelaimių – tai daroma net nemirktelėjus. Galime tik pasidžiaugti, jog ši priešgaisrinė technologija yra itin populiari ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Standartai kokybei bei saugumui auga išties greitai ir gera, kai lietuviškos įmonės tampa viso to dalimi.

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *