Kodėl kremavimas humaniškas pasirinkimas?

24 Nov

Sovietų Sąjungoje gyvenantys asmenys turbūt atsimena, kaip bene aštuntame ar devintame dešimtmetyje per TV rodė, kaip garsaus budisto kūnas buvo sudegintas taip siekiant su juo atsisveikinti. Tuomet buvo rodoma kaip didelė ugnis pasiglemžė mažą žmogaus kūną, o dar papildomos ceremonijos atrodė gana barbariškai, tad ir šiuo metu daugeliui žmonių įstrigęs vaizdas kelia labai nemalonias asociacijas. Galbūt todėl kremavimas Lietuvoje ir netampa tokia paklausia paslauga, kaip kad vakarų šalyse. Turbūt dar reikia peraugti barjerą, kuris trukdo žmonėms suvokti šio atsisveikinimo su žmogumi galimybę. Kremavimas, tiesa, daugelio laikomas viena iš humaniškiausių būdų. Ta labiau sietina su moderniais žmonėmis, kurie geba susidaryti savo nuomonę, o ne tikėti dezinformacija, kuri trukdo suvokti pliusus.

Kremavimas, pirmiausia, tai nėra pagoniškas atsisveikinimo su žmogumi būdas. Jei tik norite, po deginimo pelenai gali būti palaiminami kunigo. Na, arba prieš. Bažnyčia to nedraudžia. Paskutiniu metu netgi pasigirsta kalbos, kad ji pritaria šiam procesui, kadangi kapinėse vis mažėja vietos, kur gali atsigulti kiekvienas norintis. Šiuo metu dažnai vienoje kapavietėje guli net iki kelių žmonių. Toks karsto ant karsto dėjimas kaip tik labai nehumaniškas, kadangi pastarieji pūva ir galiausiai vieno žmogaus kaulai susimaišo su kito.

Nenorime kalbėti nepagarbiai, tačiau taip jau yra. Kremavimas todėl tampa vienu iš geriausių variantų. Juolab, laikyti urna nebūtina tose vietose, kur joms galima būti. Galite įprastai laidoti, kaip kad ir karstą su žmogaus kūnu. Paprasčiausiai, urna užima kur kas mažiau vietos, tad, vėlgi, vertinamas vietos taupymo procesas.

Kremavimas po truputi tampa vis populiaresnis. Galbūt ateis diena, kai tai bus pats patogiausias būdas palaidoti žmogaus kūną. Tai parodys ateitis, tačiau atsižvelgiant į tai, kad kapuose vis labiau trūksta vietos, matyt ta ateitis bus gana greita.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *