Kaip atnaujinti prieškambarį?

19 May

Svarbiausias prieškambario baldas – kabykla. Siaurame prieškambaryje patogiausios yra kabamosios kabyklos su strypu ir kabliais drabužiams. Kabliai turi būti ne aukščiau kaip 190 cm nuo grindų. Būna ir pastatomųjų kabyklų: ant jų viršutinės lentynos dedami galvos apdangalai. Kiek žemiau pritaisoma vaikų kabykla, kabliai skėčiams, rankinukams ir kitiems daiktams. Daroma taip: prie sienos pritvirtinamos vertikalios lentos, prie jų kas 25 – 30 cm kalamos horizontalios lystelės, ant kurių sukabinami metaliniai kabliai. Kablius nesunku perdėti nuo vienos lystelės ant kitos, kad jie būtų norimame aukštyje. Kabykla nudažoma aliejiniais dažais, emaliais, nulakuojama bespalviu laku, kad išryškėtų medienos faktūra. Sienoms aplink kabyklą itin tinka reljefinis dekoravimas.

Prieškambaryje labai svarbus akcentas – veidrodis. Geriausiai vertikalus ir aukštas. Jis ne tik rodo žmogų visu ūgiu, bet ir tarsi didina prieškambarį. Veidrodžiu patogiau naudotis, jei jis pakabintas taip, kad apatinis kraštas bent per 3 cm nesiektų grindų. Jei veidrodis kabinamas prieškambario kampe, jis turi būti bent per 30 cm nuo kampo. Prie veidrodžio įtaisoma lentynėlė arba statomas stalelis tualeto reikmenims. Nedidelis veidrodis gali būti labai įvairios formos – stačiakampis, apvalus, ovalus, su gražiais mediniais arba metaliniais rėmais arba be jų. Didelis veidrodis turi būti stačiakampis. Tokį veidrodį specialiomis plokščiomis kabėmis arba gražiais varžtais galima tvirtinti tiesiog prie sienos arba durų.

Prieškambaryje turėtų būti vietos ir atsisėsti. Kai labaii ankšta, galima sėdėti ir ant batų dėžės, jei ji ne aukštesnė kaip 40 – 50 cm., ant aukštos dėžės atverčiamų durelių, jei jos yra su atlenkiamomis kojelėmis.

Labai patogu prieškambaryje turėti įvairių sieninių spintų. Nuo sieninės spintos iki priešinės sienos turi likti bent 130 cm tarpas. Spintų duris geriau daryti stumdomas, o ne varstomas. Spintos turėtų būti bent 55 cm gylio, kad jose tilptų pakabos su drabužiais. Spintų antresolėse laikomi sezoniniai ir šiaip retai naudojami daiktai. Pravartu turėti sieninę spintą, kad joje tilptų ilgi daiktai – slidės, meškerės. Darant sienines spintas, numatoma niša kabyklai ir lentynos galvos apdangalams. Jei bute nėra ūkonės spintos, vieną sieninės spintos skyrių reikėtų skirti ūkiniams reikmenims.

Tarp prieškambario ir bendrojo kambario dabar paprastai būna įstiklintos durys arba stumdoma pertvara, dėl to prieškambaris geriau apšviečiamas natūralia šviesa ir atrodo didesnis. Taip išryškėja ir atliktas meninis sienų dekoravimas prieškambario patalpoje.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *