Kaip apsaugoti vaikus nuo erkių

5 May

Vaikai yra be jokios abejonės didžiausias mūsų turtas. Kalbėdami apie juos ir jiems reikalingas daiktus/ paslaugas, tiesiog pametame galvas ir tai visiškai natūralus reiškinys. Vaikams linkime visko, kas geriausia, tad net mintis, jog jiems gali kas nutikti, mus priverčia kraustytis iš proto. Visgi, pavojų yra net ir mus kasdien supančioje aplinkoje, tad vietoje baimės naudokime žinias ir galėsime gyventi daug ramiau. Niekam ne paslaptis, jog vaikai laksto visur, na o juos sugaudyti ar paaiškinti, jog pievoje gali būti erkių – misija neįmanoma. Riboti vaikų žaidimus, saviraišką ir laisvę nėra geriausias būdas sukurti laimingą vaikystę, tad kaip kitaip galime apsaugoti vaikus nuo erkių įkandimų bei jų platinamų ligų? Štai keli patarimai tėvams, kurie padės pasirinkti, kas tinka jums ir jūsų šeimai.

Visų pirma reikėtų pagalvoti apie natūralias priemones. Jos praktiškai nieko nekainuoja, žalos nedaro, tad kodėl gi nepasinaudojus tokia apsauga? Greičiausiai žinote, jog erkės yra išties jautrios kai kuriems kvapams, tad išnaudokite tai savo naudai. Išpurkškite vaikų drabužius arbatmedžio, levandų aliejų ir vandens mišiniais. Taip pat pasitelkite į pagalbą ir citrinų vapą, mat jo erkės taip pat labai nemėgsta Galbūt tai nebus visiškai garantuota apsauga, tačiau ji tikrai padės ir žalos nepadarys.

Dar vienas svarbus aspektas – apranga. Jei tik įmanoma, rinkitės batus ar šviesius drabužius, ant kurių erkes pastebėsite greičiau ir lengviau. Kelnės pievose turėtų būti ilgos, mat tai užkirs kelią erkei įsisiurbti į kojas. Grįžę iš lauko vaikus kuo skubiau apžiūrėkite, na o idealiausiu atveju – išmaudykite. Ant nuogo kūno pastebėti erkes dar paprasčiau. Jei tik ji neįsisiurbusi, ją nuplausite vandens srove ir problemos kaip nebūta. Atidžiai apžiūrėkite viską kūną ir tai bus tikrai efektyvi priemonė išvengti erkių įkandimų. Žinoma, tai nėra taip efektyvu, kaip specialistų atliekamas erkiu naikinimas, tačiau nėra galimybės juo pasinaudoti – tai efektyvi priemonė, kuri prieinama kiekvienam.

Na o jei norite daugiau garantijų, o galbūt gyvenate ten, kur galimybė pasigauti erkę labai didelė, visada galimas erkiu naikinimas jūsų namų ar sodybos kieme, o galbūt net skiepai nuo erkių platinamų ligų. Kiekviena šeima renkasi tai, kas jiems priimtiniausia ir tai natūralu. Juk kiekvieno iš mūsų poreikiai skiriasi, na o ir rizikas reikia tinkamai įvertinti. Svarbiausia žinoti pavojus ir galiams priemones jiems įveikti. Tai mums suteikia sugumo ir pasitikėjimą savo jėgomis.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *