Grindų priežiūra kraustymosi metu

19 May

Tiek patalpų, iš kurių ketinate išsikelti, tiek patalpų, į kurias keliatės, grindys turi būti kruopščiai prižiūrimos. Tai itin aktualu pačiu kraustymosi laikotarpiu. Žinoma, jei užsakomos perkraustymo paslaugos Vilniuje ar kitur, tuomet profesionalūs darbuotojai žino, kaip atlikti darbus, nepažeidžiant grindų. Tačiau jei kraustytis nutarėte savo jėgomis, tuomet ko gero nepavyks išvengti grindų įbrėžimų, nutepimo ar įdrėskimo. Ką daryti, norint išvengti nemalonumų grindims kraustymosi metu?

Visų pirmiausia, užklokite grindis (ypač kruopščiai naujosiose patalpose). Jei tai padaryti pamiršote ir grindys jau nebe pirminės būklės, grindims prižiūrėti (valyti, blizginti, paviršiui apsaugoti) yra įvairių priemonių: mastikos, blizgiosios emulsijos, valikliai, plovikliai ir poliravimo preparatai.

Mastikomis (vaškinėmis, vandeninėmis, vandeninėmis emulsinėmis) išteptas grindis reikia blizginti. Grindų vaškas, kuriame yra organinių tirpiklių, geriausiai blizgina ir saugo parketines ir medines nedažytas grindis. Vaškas plonu lygiu sluoksniu tepamas šepečiu ant švarių ir sausų grindų. Po 20 – 30 minučių, kai jis išdžiūsta, grindys blizginamos grindų blizgintuvu arba specialiu šepečiu.

Blizgiosiomis emulsijomis išteptų grindų blizginti nereikia. Tepamos išplautos arba drėgnu skuduru iššluostytos ir išdžiovintos grindys. Jos gražiau blizga, jei emulsija ištepamos 2 – 3 kartus kas 30 min. Šiomis emulsijomis išteptas grindis galima šluostyti drėgnu skuduru; plėvelė yra pakankamai stipri.

Grindų valikliai. Mastika arba blizgiąja emulsija galima tepti tik švarias grindis, nuo kurių nuvalyti ankstesni nešvarūs poliravimo preparatai. Gaminama įvairių specialių valiklių. Kai kurie jų ant grindų tepami neskiesti, tuomet grindys patrinamos drėgnu šepečiu ir nuplaunamos vandeniu. Kitus reikia suplakti ir atskiesti šiltu vandeniu, maišyti, kol pasidarys emulsija. Ja ištepamos grindys ir po 5 min. Patrinama šiurkščiu šepečiu ar kempine. Išvalytos grindys išplaunamos švariu vandeniu. Vieną kartą išvalyti 40 – 50 kvadratinių metrų grindų reikia 500 gramų šių preparatų.

Plovimo ir poliravimo preparatais (su vašku) galima nuo grindų paviršiaus nuvalyti nešvarumus ir atnaujinti gindų blizgesį. Šiais preparatais, kaip ir mastika, geriausiai tepti naujas grindis. Preparatams išdžiūvus, grindų paviršiuje susidaro plona blizganti apsauginė plėvelė.

Grindų blizgintuvu blizginamas parketas, linoleumo ir dažytos grindys. Grindys blizginamos ašutiniais šepečiais, kuriuos suka greitaeigis elektros variklis. Blizgintuvu per pusę valandos galima išblizginti iki 40 kv. metrų grindų.Blizgintuvai dar siurbia šepečių sukeltas dulkes, todėl neapdulka baldai, užuolaidos ir kiti daiktai. Tačiau pati geriausia išeitis tinkamai pasirūpinti grindimis krastynių metu – pasinaudoti patyrusių perkraustytojų pagalba. Perkraustymas Vilniuje – spartus ir paprastas būdas persikelti, nepatiriant jokių nemalonumų.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *