Geras matomumas kelyje

30 Jan

Artėjant žiemai, visi vairuotojai turėtų sutelkti dėmesį į savo automobilių priežiūrą. Tai ne tik padangų keitimas, tačiau iki aspektai, kurie turi įtakos jūsų saugumui. Ar kada esate pastebėję, jog dėl prasto matomumo jums daug sunkiau vairuoti? Taip nutinka ne tik tamsiuoju paros metu, tačiau ir dieną spiginant saulei. Matomumas kelyje priklauso ne tik nuo oro sąlygų, tačiau taip pat nuo stiklų priežiūros. Visų rūšių stiklai turėtų būti itin kruopščiai plaunami ir valomi, nes tokiu būdu galite gerokai pagerinti savo vairavimo sąlygas bei saugumą. Šis mažas žingsnis gali turėti milžiniškos įtakos, tad nemanykite, jog nuo jūsų niekas nepriklauso. Prasidėjus rudeniui bei lietingajam sezonui, šis patarimas yra dar svarbesnis, Gatvėse daug daugiau purvo, na o jis patenka tiesiai ant automobilio stiklų.

Kiekvienas vairuotojas nori važiuoti saugiai ir imtis visų galimų priemonių, jog pavyktų tai įgyvendinti. Tiesa ta, jog dažniausiai net nepagalvojame apie smulkius aspektus, kurie yra ne ką mažiau svarbūs. Automobilio stiklų plovimas yra išties svarbus, kuris leidžia bent šiek tiek pagerinti matomumą. Negalima pamiršti, jog turėtų būti valomi visų rūšių stiklai. Tai yra ne tik pagrindinis stiklas, per kurį žiūrite į kelią, tačiau taip pat ir lempos. Jei pastarosios bus padengtos purvo sluoksniu, lempų skleidžiama šviesa bus blokuojama ir matomumas ženkliai suprastės. Tas pats galioja ir galiniams transporto priemonių žibintams. Tamsiu paros metu ar esant blogoms oro sąlygoms, kiti vairuotojai gali nepastebėti, jog jūs stabdote vien dėl to, jog lempos yra itin purvinos. Viso to pasekmė – eismo įvykis. Greičiausiai visi sutiktų, jog nė vienas iš mūsų nenorime atsidurti tokioje situacijoje.

Stiklų valymas bei priežiūra turėtų būti aktualu ne tik lengvųjų automobilių savininkams, tačiau taip pat ir autobusams. Šis žingsnis užtikrina saugumą, na o tam įtakos neturi jūsų automobilio dydis. Greičiausiai esate pastebėję, jog viešojo transporto autobusai visada yra švarūs ir nuplauti. Tai yra puikus įrodymas, jog stiklų plovimas yra svarbus žingsnis, gerinant matomumą. Autobusų vairuotojai yra atsakingi už didžiulio kiekio keleivių saugumą, tad šioje vietoje nėra ko dvejoti. Stiklus galite plauti ir patys, ir naudotis specialistų paslaugomis. Tiesa, jei plovimą atliks kvalifikuoti darbuotojai, jo rezultatai bus geresni. Naudojant specialias priemones ant stiklo užsideda apsauginis paviršius, kuris taip lengvai nepritraukia purvo. Taigi, apsirinkite sau tinkantį metodą ir pasirūpinkite geru matomumu kiekvieną dieną.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *