Geras daiktas yra NESUGEDĘS televizorius

21 Nov

Tikrai geras daiktas yra televizorius (bent jau taip dainavo Tele Bim Bam). Patogiai įsitaisyti prieš mirksintį įvairiausiom spalvom televizoriaus ekraną tikriausiai svajoja kiekvienas po sunkios darbo dienos skubantis namo. Visgi net ir geri daiktai sugenda. Meistrai, remontuojantys buitinę techniką, pripažįsta, kad dažniausiai tenka taisyti kompiuterius ir televizorius. Būtina pasvarstyti prieš skambinant meistrui, ar verta remontuoti jūsų televizoriuką, kai parduotuvėse jų tokia įvairovė ir, kaip skelbia daugelis buities technikos remonto meistrų, paskutiniu metu itin nukritę kainos. Jei visgi nusprendėte taisyti šį gerą daiktą, sužinokite, kuriems iš jų reikalingas televizoriu remontas, o kuriems – jau nebe.

Nors buitinės technikos parduotuvėse kiekvienas šiuo metu gali pastebėti įvairiausių firmų televizorių plokščiu ekranu, tačiau nemažai žmonių nori, kad būtų suremontuoti jų kineskopiniai, t. y. kiek senesni televizoriai. Deja, jei sugenda pats kineskopas, televizoriu remontas tampa neįmanoma misija: šiuo metu kineskopai jau nebegaminami. Tačiau jei sugedo kuri kita detalė, galite ieškoti meistro ir papasakoti, kas nutiko jūsų geram daiktui. O senus ir gana pigius televizorius daugelis meistrų, ilgai taisančių buitinę techniką, nepataria remontuoti. Tik pagalvokite: už remontą meistrui gali tekti sumokėti daugiau, negu vertas jūsų buitinis prietaisas. Svarbiausia išsiaiškinti (tikriausiai tai padarys meistras), kokia jūsų televizoriaus sugedimo priežastis: ar sugedo kineskopas, ar kuri kita detalė. Žinoma, galite rinktis tiek pigias, tiek brangias detales, jei vis dėlto nuspręsite remontuoti savo televizorių. Be abejo, kokybiškesnės bus brangesnės detalės. Bet ar tikrai verta pirkti brangią detalę, kai pats televizorius kainuoja ne daugiau kaip 100 Lt? Atsižvelgti reikia ir į tai, kiek metų jūsų televizoriaus yra naudojamas. Jei daugiau kaip 5 metus, remontas čia kaip ir nereikalingas. Tuomet praktiškiau pirkti naują arba neilgai naudotą televizorių, jei brangiam prietaisui lėšų šiuo metu neturite.

Televizoriu remontas neabejotinai reikalingas brangioms buitinėms priemonėms. Neįprasta, tačiau dažnai meistrams tenka taisyti ir naujus televizorius: naujoviškus skystųjų kristalų arba plazminius. Šių naujų mechanizmų dažniausiai sugendanti detalė – ekranas (t. y. matrica). Visgi ir tokius televizorius taisyti neekonomiška: praktiškiau pradėti (ne)naujo televizoriaus paieškas. Bet jei sugedusi detalė – ne ekranas, tuomet bet kuris meistras patars vykdyti remontą (jei nesulauksite tokio siūlymo, tikriausiai reiktų apsilankyti pas kitą meistrą).

Nereikia pamiršti ir kolekcionierių, kurie nesvarsto, verta ar neverta taisyti jų senąjį prietaisą. Jiems svarbiausia bet kokia kaina sutvarkyti technikos pažangą atstovaujantį mechanizmą. Jei esate vienas iš tokių fanatikų, būsite tikrai suprastas meistrų ir remontas bus pradėtas.

Tad nuspręsti, televizorių remontuoti ar ne tik iš pradžių gali pasirodyti paprasta. Būtinai atsižvelkite į jūsų buitinio prietaiso techninę būklę (senas jis ar naujas, kuri detalė sugedusi) ir į remonto kainą: savaime aišku, kad neverta remontuoti televizoriaus, jei pats remontas kainuos daugiau už jūsų buitinę priemonę.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *