Elektriniai vandens šildytuvai: kaip prižiūrėti?

16 Jun

Gyvenantys nuosavuose namuose dažniausiai ieško patogiausių ir tuo pačių pigiausių alternatyvų, kurios gali leisti kiaurą parą ir visus metus džiaugtis šiltu vandeniu. Kūrenimas malkomis žiemos metu yra geras pasirinkimas, kuris vasarą tampa labai nepraktiškas ir todėl dažnai atmetamas. Elektriniai vandens šildytuvai – bene pats geriausias pasirinkimas, kurį šiuo metu galima rasti rinkoje. Jie nėra brangūs (prieinami beveik visiems), lengvai įmontuojami ir pasirinkus ekonomišką variantą netenka daug mokėti siekiant naudotis prietaisu.

Daikto funkcionalumas yra neatsiejamas nuo priežiūros. Kuo labiau rūpinsitės – tuo ilgesnį laiko tarpą galėsite džiaugtis kokybe. Elektriniai vandens šildytuvai nėra labai „išrankūs“. Visgi, rekomenduojame atkreipti dėmesį į kai kuriuos aspektus.

Kalkės yra viena iš didžiausių problemų su kuria susiduria elektriniai vandens šildytuvai. Tuose namuose, kur vanduo yra minkštas, tokio pobūdžio problemų labai daug nekyla. Tačiau jei pastarasis kietas – teks sukti galvą, kaip galima kuo lengviau išvengti kalkių. Šiuo metu yra pasiūlytos kelios alternatyvos. Pati patogiausia, kuria mes jums pasinaudoti ir rekomenduotume – specialios tabletės. Jas reikia įdėti į boilerį. Šildymo metu tabletė tirps ir tuo pačiu minkštis vandenį. Žinoma, tai nereiškia, kad prietaiso spiralės neteks valyti. Tikrai teks, tačiau rečiau ir tuo pačiu nereikės eikvoti tiek daug energijos. „Apleista“ spiralė dažniausiai turi būti keičiam visiškai nauja.

Profilaktinis remontas yra būtinas siekiant, kad jūsų elektriniai vandens šildytuvai nenustotų veikti tuomet, kai labiausiai to bijote. Juk „Merfio“ dėsnis veikia. Reguliariai kas 6 mėnesius rekomenduojame patikrinti boilerį. Apžiūrėkite spiralės jungti ir panašiai, kurios gali lemti prietaiso gedimą. Pamačius net ir mažiausią smulkmeną rekomenduojame kreiptis į specialistus (žinoma, jei manote, kad pačiam nepavyks susitvarkyti su iškilusia problema).

Išorinė priežiūra, gal kiek nuskambės ir keistai, tačiau taip pat reikalingas procesas. Žinoma, nereikia jokių specialių priemonių, tačiau jeigu reguliariai nuvalysite dulkes, tikrai labai nesudarysite sau daug papildomų problemų. Galiausiai rezultatas bus džiuginantis – galėsite mėgautis estetiškai atrodančiu boileriu.

Jei pastebėjote, kad vanduo šyla kur kas lėčiau nei įprastai, jei pro boilerį pradėjo tekėti vanduo, net jei pastarasis retkarčiais leidžia keistus garsus – rekomenduojame detaliai išsiaiškinti problemą. Gali būti, kad dėl nuolatinio junginėjimo (kai boileris naudojamas tik nakties metu) sugedo lizdas ar iškilo panašaus tipo bėdos. Kad netektų liūdėti, kai namuose trūks karšto vandens – paprasčiausiai stebėkite prietaisą, kuris jums kasdien palengvina gyvenimą. Juk tik tinkama priežiūra gali garantuoti, kad elektriniai vandens šildytuvai bus funkcionalūs. O nuolatinis stebėjimas tikrai nereikalauja kažkokių ypatingų potyrių ar investicijų.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *